Συναυλία από την Αριστοτέλειο Ορχήστρα Εγχόρδων χθες το βράδυ 11 Σεπτεμβρίου 2023 στο Φρούριο της Χαλκίδας Την μουσική διεύθυνση είχε η Βάνα Παπαϊωάννου, αφήγηση η ηθοποιός Λουκία Παπαδάκη.
Αριστουργήματα της κλασικής συναντούν τον προσωπικό λόγο των, Γεωργίου Παπανικολάου, Νίκου Σκαρίμπα, Αποστόλου Παύλου, Γιάννη Σκαρίμπα, Δημήτρη Μυταρά, Μιχαήλ Ακομινάτη, Νικολάου Κριεζώτη, Συν/ρχη Φαβιέρου Ιακώβου Μ. Φριζή.
Απονεμήθηκε τιμητική διάκριση από τον Σύλλογο Κακοποιημένης Γυναίκας & Παιδιού 'Ο Καλός Σαμαρείτης' από τον αρχιμανδρίτη και πρόεδρο του συλλόγου Τιμόθεο Μπαϊμπάκη στην ιατρό - Βιοπαθολόγο κ. Δήμητρα Παπαμιχαήλ. Έκπληξη προς την κυρία Παπαμιχαήλ υπήρξε η εκτός προγράμματος βράβευση της, εκ μέρους του Ιατρικού συλλόγου Χαλκίδος και την πρόεδρό του κ. Κωνσταντίνα Καρλή .
Φωτογραφίες από την εκδήλωση ΕΔΩ
![](https://1.bp.blogspot.com/-b2wkYUF5iEE/YJGkk_4YqNI/AAAAAAABe-Q/y9feNaVUaJYrRa1Fm3MNjzROqeqlQj7MACLcBGAsYHQ/s0/ligkros.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsb017wssjIfuviCzsOOjy2XM5wGB88yNPCtoWYo9vGz3n50Ni_Ost7pEkibSfOzBMBoiSjVOrhi-OIEYvTYZrCz85RBqbMdm038lJzlsVebuOHUkYU9nVKvHMflfvrkhtoqMCzBvYy0FDKV-fHUHxt5jRwt_13nIYR9R5M7hlF6YHuhdPTfmYgWJaAg/s800/mixalakis.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhWhKxzEZduxMt0Uq9MfTcg4jcXurWnZqMtbZRTjBB4mAAvPUJzVcqiCc4qTRY1kEd1ss-4lD_i0SBErFWQtLvcsFJzIi8kzuapPQ3QE3svxzYvNdIqMXhYg42SYOP3glwbjz6wS4qprMT0ozPDi_EV41Ct4Eybt9duMjJFjYiR-AbsyTSz-s1IlgP9cw/s800/aris_spiroglou.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου