Συνελήφθη ημεδαπός, χθες (20-09-2023) το μεσημέρι στη Λαμία, από Αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Λαμίας, για παραβάσεις νομοθεσίας περί ναρκωτικών και περί όπλων.
Ειδικότερα, μετά από κατάλληλη αξιοποίηση στοιχείων, ο ανωτέρω εντοπίσθηκε από τους αστυνομικούς και ακινητοποιήθηκε, ενώ τόσο από την κατοχή του, όσο και σε νομότυπη έρευνα που πραγματοποιήθηκε στην οικία του, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν:
• 34 φαρμακευτικά σκευάσματα (δισκία), άνευ ιατρικής συνταγής,
• 3 αναδιπλούμενοι σουγιάδες με μήκος λεπίδας 7, 10 & 7 εκατοστών αντίστοιχα,
• μαχαίρι-μπαλτάς με μήκος λεπίδας 26 εκατοστών.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Λαμίας.
Την προανάκριση ενήργησε η Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Λαμίας.
![](https://1.bp.blogspot.com/-b2wkYUF5iEE/YJGkk_4YqNI/AAAAAAABe-Q/y9feNaVUaJYrRa1Fm3MNjzROqeqlQj7MACLcBGAsYHQ/s0/ligkros.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsb017wssjIfuviCzsOOjy2XM5wGB88yNPCtoWYo9vGz3n50Ni_Ost7pEkibSfOzBMBoiSjVOrhi-OIEYvTYZrCz85RBqbMdm038lJzlsVebuOHUkYU9nVKvHMflfvrkhtoqMCzBvYy0FDKV-fHUHxt5jRwt_13nIYR9R5M7hlF6YHuhdPTfmYgWJaAg/s800/mixalakis.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhWhKxzEZduxMt0Uq9MfTcg4jcXurWnZqMtbZRTjBB4mAAvPUJzVcqiCc4qTRY1kEd1ss-4lD_i0SBErFWQtLvcsFJzIi8kzuapPQ3QE3svxzYvNdIqMXhYg42SYOP3glwbjz6wS4qprMT0ozPDi_EV41Ct4Eybt9duMjJFjYiR-AbsyTSz-s1IlgP9cw/s800/aris_spiroglou.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου