Α.Ο.ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ - Α.Ε.Λ. 0-0 - Sourta-Ferta

Α.Ο.ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ - Α.Ε.Λ. 0-0

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
                                  Α.Ο.ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ - Α.Ε.Λ.   0-0
                 ΝΙΚΗ  ΓΙΑ ΠΑΙΔΕΣ 1-0  ΤΗΝ  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ

Σε έναν αγώνα χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον η ομάδα μας ήρθε  ισόπαλη 0-0 με την Αμάρυνθο απέναντι στην τοπική ομάδα.
Αγώνας ο οποίος είχε δύναμη και πάθος από τις δύο ομάδες χωρίς όμως να τα καταφέρει η μία από τις δύο να βγει νικήτρια από τον αγωνιστικό χώρο.
Η ομάδα της Αμαρύνθου βρέθηκε δύο φορές κοντά στο γκολ αλλά ο Αραβανής έσωσε την εστία της ομάδος από βέβαιο γκολ.
Από την άλλη πλευρά η ομάδα μας παρουσίασε δύο πρόσωπα με το πρώτο ημίχρονο να είναι απών από το παιχνίδι και το δεύτερο ημίχρονο να προσπαθεί να διορθώσει τα λάθη της  να δημιουργεί φάσεις για γκολ με ποιο χαρακτηριστική την κεφαλιά του Μπαλόζι Κρ. που λίγο πριν περάσει η μπάλα την γραμμή του τέρματος απομάκρυνε αμυντικός των γηπεδούχων.

Καλή η διαιτησία των κ.κ.Σιμιτζή, Μακρή και Τσάλλα.
Α.Ε. Ληλαντίου
Αραβανής, Μικράκης Αλ., Μπούρικας, Μικράκης Κων.
( 69΄Ζαούρης ), Ντουλαβέρης ( 46΄Λάμπρου ), Μπαλόζι Κρ. ,  Μπαλόζι Ηρ., Χατζηαντωνάκης, Τζανής ,  Φλώρος , Παύλου.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αγωνιστεί το Σάββατο 29/3  και ώρα 16.00.με την ομάδα των Κριεζών στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου.
Με νίκη συνέχισε  η ομάδα των παίδων στο αντίστοιχο πρωτάθλημα κερδίζοντας με 1-0 την ομάδα της Αναγέννησης Ευρίπου.
Η ομάδα μας τερμάτισε πρώτη και αήττητη  στο αντίστοιχο πρωτάθλημα έχοντας στο ενεργητικό της έντεκα νίκες και μία ισοπαλία και με γκολ 48 υπέρ και 2 κατά.
Στη συνέχεια του πρωταθλήματος η ομάδα μας θα αγωνιστή σε αγώνες κατάταξης.

Μπορείτε να ενημερώνεστε για τα νέα της ομάδας και της σχολής και στην ιστοσελίδα μας  http://aelilantiou.gr.