Αναβολή κληρώσεως της Λαχειοφόρου Αγοράς του Ζωγραφικού Πίνακα "Ευγενής Άμιλλα Νο3" , Δωρεά Κατερίνας Μουρούζη -Μάρκου για την ενίσχυση των σκοπών τoυ Συλλόγου.
![]() |
Κατερίνα Μουρούζη - Μάρκου |
Λίγα λόγια για τη ζωγράφο: Η Κατερίνα Μουρούζη – Μάρκου γεννήθηκε στη Χαλκίδα όπου ζει και εργάζεται .Σπούδασε στην Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας [ΑΣΚΤ] . Παράλληλα με τις σπουδές ερευνούσε νέες μεθόδους διαφορετικές τεχνικές , καθώς και νέα μέσα έκφρασης. Δίδαξε σε πολλά σχολεία και ήταν ιδιαίτερα αγαπητή από τα παιδιά . Είναι μέλος του Ελληνικού Επιμελητηρίου Εικαστικών Τεχνών Ελλάδος [ΕΕΤΕ] από το 1991. Έργα της υπάρχουν σε πολλά Μουσεία της Ελλάδας καθώς και σε ιδιωτικές συλλογές στην Ελλάδα και το Εξωτερικό,
Πληροφορίες : Κιν.: 6936526045 & 6974910388
Για το Διοικητικό Συμβούλιο Η Πρόεδρος Η Γραμματέας
Ειρήνη Μερτζιάνη Μαρία Μπασούκου
![](https://1.bp.blogspot.com/-b2wkYUF5iEE/YJGkk_4YqNI/AAAAAAABe-Q/y9feNaVUaJYrRa1Fm3MNjzROqeqlQj7MACLcBGAsYHQ/s0/ligkros.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsb017wssjIfuviCzsOOjy2XM5wGB88yNPCtoWYo9vGz3n50Ni_Ost7pEkibSfOzBMBoiSjVOrhi-OIEYvTYZrCz85RBqbMdm038lJzlsVebuOHUkYU9nVKvHMflfvrkhtoqMCzBvYy0FDKV-fHUHxt5jRwt_13nIYR9R5M7hlF6YHuhdPTfmYgWJaAg/s800/mixalakis.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgjfzne0K_wiM2SvM8q8FUiLEIDmltzNFXgasaE2EPKfol-vibnSIT8cAGSYYIN1BycJgMMsryv0FbWGnb1Ufviy5C77WxX-EPM2dk_GxFIapl8nkTpycTl5oyoKTmibiRW7SDZuPBhsrvbD7_NDTq2jrU4HNH1TxgnUHLyesqRB0gFd3sIWUcCFb3aIvE/s800/aris_spiroglou.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου