Δυνατή παρουσία έκανε η αγωνιστική ομάδα του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ. στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Κολύμβησης Νοτίου Ελλάδας κατηγοριών Παμπαίδων – Παγκορασίδων, που διοργάνωσε η Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος το τριήμερο 9 – 10 – 11 Φεβρουαρίου στο κλειστό Ολυμπιακό κολυμβητήριο στο Μαρούσι.
Ο Ευβοϊκός Γ.Α.Σ. συμμετείχε με δέκα τέσσερις (14) αθλητές – τριες με απολογισμό τρία (3) μετάλλια, 6η θέση στην Κατηγορία Παμπαίδων Β΄ με 180 βαθμούς και 10η θέση στην Γενική Κατηγορία Παμπαίδων – Παγκορασίδων Β΄ με 214 βαθμούς, ανάμεσα σε 72 σωματεία που βαθμολογήθηκαν.
• Ηλιόπουλος Βαγγέλης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 1500 μέτρα ελεύθερο και την 6η θέση στα 400 και 800 μέτρα ελεύθερο στην κατηγορία Παμπαίδων Β΄.
• Πίγγος Γιώργος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 50 μέτρα πεταλούδα, και την 4η θέση στα 200 μέτρα ελεύθερο όπως και την 7η θέση στα 100 μέτρα ελεύθερο στην κατηγορία Παμπαίδων Β΄.
• Στο αγώνισμα 4Χ100 μικτής ομαδικής κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο με τους Τριμίντζιο Βασίλη, Πολυκαρπίδη Αναστάση, Πίγγο Γιώργο, Ηλιόπουλο Βαγγέλη, όπως επίσης η ίδια ομάδα κατέκτησε και την 5η θέση στα 4Χ100 ελεύθερο στην κατηγορία Παμπαίδων Β΄.
Ακόμα κολύμπησαν με ατομικά ρεκόρ και βαθμολογήθηκαν και οι:
• Τριμίντζιος Βασίλης κατετάγη τρεις φορές τέταρτος, στα 50 – 100 και 200 ύπτιο στην κατηγορία Παμπαίδων Β΄.
• Καραντώνια Γεωργία 11η στα 400 και 800 μέτρα ελεύθερο στην κατηγορία Παγκορασίδων Β΄.
• Βελέντζα Σοφία 15η στα 50 μέτρα ελεύθερο στην κατηγορία Παγκορασίδων Β΄.
• Καρρά Δανάη 16η στα 50 μέτρα πεταλούδα στην κατηγορία Παγκορασίδων Α΄.
Συμμετείχαν επίσης με επιτυχία και οι: Χαμζολλάρι Άλβιο, Θεοφίλου Πάρης, Ευαγγελίδου Ελένη, Κοτσίφη Αγγελίνα, Ράζου Κατερίνα, Μπεζιάνη Φροσίτα
Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στους προπονητές τους Γλωσσιώτη Απόστολο και Τζελά Κωνσταντίνο.
Η αγωνιστική δραστηριότητα συνεχίζεται με το Χειμερινό Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδος κατηγοριών Παίδων – Εφήβων – Κορασίδων – Νεανίδων στο ΟΑΚΑ το επόμενο τριήμερο 16 – 17 – 18 Φεβρουαρίου. Καλή επιτυχία!!!
Ευβοϊκός Γ.Α.Σ.
![]() |
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ_ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ |
![](https://1.bp.blogspot.com/-b2wkYUF5iEE/YJGkk_4YqNI/AAAAAAABe-Q/y9feNaVUaJYrRa1Fm3MNjzROqeqlQj7MACLcBGAsYHQ/s0/ligkros.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsb017wssjIfuviCzsOOjy2XM5wGB88yNPCtoWYo9vGz3n50Ni_Ost7pEkibSfOzBMBoiSjVOrhi-OIEYvTYZrCz85RBqbMdm038lJzlsVebuOHUkYU9nVKvHMflfvrkhtoqMCzBvYy0FDKV-fHUHxt5jRwt_13nIYR9R5M7hlF6YHuhdPTfmYgWJaAg/s800/mixalakis.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhWhKxzEZduxMt0Uq9MfTcg4jcXurWnZqMtbZRTjBB4mAAvPUJzVcqiCc4qTRY1kEd1ss-4lD_i0SBErFWQtLvcsFJzIi8kzuapPQ3QE3svxzYvNdIqMXhYg42SYOP3glwbjz6wS4qprMT0ozPDi_EV41Ct4Eybt9duMjJFjYiR-AbsyTSz-s1IlgP9cw/s800/aris_spiroglou.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου