Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Στερεάς Ελλάδας ανακοινώνεται ότι, λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων που επικρατούν σε περιοχές ευθύνης μας, έχει διακοπεί προσωρινά η κυκλοφορία των οχημάτων:
• Στο ρεύμα κυκλοφορίας προς Θεσσαλονίκη του Αυτ/μου Α.Θ.Ε., από 212,575η χ/θ (ανισόπεδος κόμβος Ροδίτσας – είσοδος Λαμίας), έως την 261,280η χ/θ (όρια Ν. Μαγνησίας). Στο σημείο θα πραγματοποιείται εκτροπή των οχημάτων από την 212,575η χ/θ (ανισόπεδος κόμβος Ροδίτσας – είσοδος Λαμίας), μέσω της Ε.Ο. Λαμίας – Δομοκού – κόμβο Ε65 (αριστερά) – Αυτ/μο Ε65 – Ν. Καρδίτσας.
• Στο Δήμο Δομοκού από ώρα 13:00, εξαιρουμένων του τμήματος της Ε.Ο. Λαμίας – Δομοκού, από Λαμία έως Κόμβο Ε65 και της συνδετήριας οδού με τον Ε65.
• Από την 34η χ/θ έως την 52,800η χ/θ της Π.Ε.Ο. Λαμίας – Λάρισας και έως την 54,500η χ/θ της Π.Ε.Ο. Λαμίας – Καρδίτσας.
• Στην Επ. Οδός Μύλων – Πελασγίας, στο ύψος της επιχείρησης «ΠΑΚΟ».
• Στην οδό Ιωάννου Τσεκούρα, περιοχή ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ ΞΗΡΙΑΣ Λαμίας, στο ύψος της τοποθεσίας «ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ» έως την επιχείρηση «ΚΑΡΒΕΛΗΣ» (συνεχίζεται η διακοπή κυκλοφορίας στο σημείο από την 04-09-2022).
ΝΟΜΟΣ ΕΥΒΟΙΑΣ:
• Στην 3η χ/θ της Επ.Ο. Αχλαδιού – Κοτσυκιάς του Δήμου Μαντουδίου – Λίμνης – Αγίας Άννας (Νομός Ευβοίας).
• Στην Επ.Ο. Δρυμώνα – Κερασιάς, στο ύψος των καταρρακτών του Δρυμώνα.
• Στην 1η χ/θ της Επ. Οδού Σηπιάδας – Καλαμούδι (περιοχή Ρετσινόλακκος).
• Στην παραλιακή οδό από το ύψος του κόμβου Νησιώτισσας (είσοδος για Ν. Πύργο) έως και τη διασταύρωση με την επαρχιακή οδό Ν. Πύργου – Ωρεών.
Η κυκλοφορία στην 137η χ/θ της Ε.Ο. Χαλκίδας – Αιδηψού (σημείο που βρίσκεται ανάμεσα στον Αγιόκαμπο και τον Άγιο - Αιδηψού), γίνεται εκ περιτροπής στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας.
8
![](https://1.bp.blogspot.com/-b2wkYUF5iEE/YJGkk_4YqNI/AAAAAAABe-Q/y9feNaVUaJYrRa1Fm3MNjzROqeqlQj7MACLcBGAsYHQ/s0/ligkros.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsb017wssjIfuviCzsOOjy2XM5wGB88yNPCtoWYo9vGz3n50Ni_Ost7pEkibSfOzBMBoiSjVOrhi-OIEYvTYZrCz85RBqbMdm038lJzlsVebuOHUkYU9nVKvHMflfvrkhtoqMCzBvYy0FDKV-fHUHxt5jRwt_13nIYR9R5M7hlF6YHuhdPTfmYgWJaAg/s800/mixalakis.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhWhKxzEZduxMt0Uq9MfTcg4jcXurWnZqMtbZRTjBB4mAAvPUJzVcqiCc4qTRY1kEd1ss-4lD_i0SBErFWQtLvcsFJzIi8kzuapPQ3QE3svxzYvNdIqMXhYg42SYOP3glwbjz6wS4qprMT0ozPDi_EV41Ct4Eybt9duMjJFjYiR-AbsyTSz-s1IlgP9cw/s800/aris_spiroglou.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου