Πιθανή διακοπή υδροδότησης στο κέντρο της Χαλκίδας και στην Κάνηθο, λόγω προγραμματισμένων εργασιών στους υποθαλάσσιους αγωγούς της Χαλκίδας
Η Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης κι Αποχέτευσης Χαλκίδας (Δ.Ε.Υ.Α.Χ) ενημερώνει τους καταναλωτές ότι, την Τρίτη 24 Ιανουαρίου 2023 θα πραγματοποιηθούν προγραμματισμένες εργασίες επισκευής στους υποθαλάσσιους αγωγούς ύδρευσης της Χαλκίδας. Έχει προβλεφθεί η εναλλακτική τροφοδότηση των περιοχών κέντρου Χαλκίδας και Κανήθου, που ενδέχεται να επηρεαστούν από την απαραίτητη διαδικασία με διακοπή υδροδότησης.
Παρακαλούμε για την λελογισμένη χρήση νερού από τις 08:00 το πρωί έως και τις 16:00 το απόγευμα, προκειμένου να ελαχιστοποιηθεί η όχληση των κατοίκων των ανωτέρω περιοχών.
![](https://1.bp.blogspot.com/-b2wkYUF5iEE/YJGkk_4YqNI/AAAAAAABe-Q/y9feNaVUaJYrRa1Fm3MNjzROqeqlQj7MACLcBGAsYHQ/s0/ligkros.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsb017wssjIfuviCzsOOjy2XM5wGB88yNPCtoWYo9vGz3n50Ni_Ost7pEkibSfOzBMBoiSjVOrhi-OIEYvTYZrCz85RBqbMdm038lJzlsVebuOHUkYU9nVKvHMflfvrkhtoqMCzBvYy0FDKV-fHUHxt5jRwt_13nIYR9R5M7hlF6YHuhdPTfmYgWJaAg/s800/mixalakis.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj5TjRNR0CGzMHmCi9IiA83-Qm0JR_X_6Ka6khwgvWenUztwAZPCCv3lHtG4qSjgpz0hN_ov0zMFR0yIUW4zSCuo-UyegwI9EjwweBEhAv6Qm02tjTzD0WKUYlTZgSWkobqjK53GE71btkUKbRe6_JhbLfquqS6bBmLkHNQt2LN55yhtKIgWD2A42lRUQ/w374-h233/stratakis_277%CF%87380.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου