Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Στερεάς Ελλάδας ανακοινώνεται ότι, λόγω των καιρικών συνθηκών, η κατάσταση στο οδικό δίκτυο έχει ως ακολούθως:
Νομός Ευρυτανίας
Η κυκλοφορία των οχημάτων, λόγω χιονόπτωσης, διεξάγεται με τη χρήση αντιολισθητικών αλυσίδων:
• Στην επαρχιακή οδό Καρπενησίου - Φουρνάς, από την 12η χ/θ έως την 22η χ/θ.
• Στην επαρχιακή οδό Καρπενησίου – Κρικέλου, από την 12η χ/θ έως την 25η χ/θ.
Σημειώνεται ότι στην ιστοσελίδα της ΕΛ.ΑΣ. «hellenicpolice.gr», υπάρχει ειδικό μπάνερ με συνεχή ενημέρωση για τα καιρικά φαινόμενα - διακοπές κυκλοφορίας - χρήση αντιολισθητικών αλυσίδων σε όλη την επικράτεια, καθώς και συμβουλές οδικής ασφάλειας.
![](https://1.bp.blogspot.com/-b2wkYUF5iEE/YJGkk_4YqNI/AAAAAAABe-Q/y9feNaVUaJYrRa1Fm3MNjzROqeqlQj7MACLcBGAsYHQ/s0/ligkros.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsb017wssjIfuviCzsOOjy2XM5wGB88yNPCtoWYo9vGz3n50Ni_Ost7pEkibSfOzBMBoiSjVOrhi-OIEYvTYZrCz85RBqbMdm038lJzlsVebuOHUkYU9nVKvHMflfvrkhtoqMCzBvYy0FDKV-fHUHxt5jRwt_13nIYR9R5M7hlF6YHuhdPTfmYgWJaAg/s800/mixalakis.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj5TjRNR0CGzMHmCi9IiA83-Qm0JR_X_6Ka6khwgvWenUztwAZPCCv3lHtG4qSjgpz0hN_ov0zMFR0yIUW4zSCuo-UyegwI9EjwweBEhAv6Qm02tjTzD0WKUYlTZgSWkobqjK53GE71btkUKbRe6_JhbLfquqS6bBmLkHNQt2LN55yhtKIgWD2A42lRUQ/w374-h233/stratakis_277%CF%87380.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου