Με μεγάλη επιτυχία συμμετείχε ο Ευβοϊκός ΓΑΣ στην Θερινή ημερίδα των προαγωνιστικών (9-10-11-12 ετών) που διεξήχθη στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλκίδας την Τετάρτη 21 Ιουλίου.
Τους αγώνες διοργάνωσε η Περιφερειακή Επιτροπή κολύμβησης Αν. Στερεάς & Εύβοιας με την συμμετοχή 150 αθλητών-τριων περίπου και όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα που προβλέπονται.
Ο αγώνας αποτέλεσε την μοναδική επίσημη διοργάνωση της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος γι΄ αυτές τις ηλικίες για φέτος (λόγω κορονοιού) και όλοι οι αθλητές-τριες χάρηκαν ιδιαίτερα που ξαναβρέθηκαν σε έναν επίσημο αγώνα.
Ο Ευβοϊκός ΓΑΣ συμμετείχε με 22 αθλητές-τριες που κολύμπησαν εξαιρετικά σε μία δύσκολη χρονιά κατακτώντας πολλές θέσεις στην τριάδα των αγωνισμάτων τους.
Ο Ευβοϊκός ΓΑΣ συγχαίρει τους αθλητές-τριες και τις προπονήτριες τους Νιάχου Νότα και Ζαφειρίου Μαρία για τις επιτυχίες τους και τους εύχονται Καλό Καλοκαίρι!!!
Αναλυτικά οι αθλητές-τριες που συμμετείχαν:
• Σεπετή Ελένη
• Λιάσκου Βασιλική
• Χαμαλίδη Αργυρούλα
• Κουλουρίδη Μαρία
• Πίγγου Βάλια
• Ευαγγελίδου Ελένη
• Καρρά Δανάη
• Ράζου Κατερίνα
• Κοτσίφη Αγγελίνα
• Ανωγιάτη Βασιλική
• Βελέντζα Σοφία
• Καραντώνια Γεωργία
• Ανωγιάτη Χαρά
• Ζουμή Εβελίνα
• Τοτός Αλέξανδρος
• Συκάς Γιώργος
• Ακριώτης Κωνσταντίνος
• Πίγγος Γιώργος
• Δέδες Γιώργος
• Κυρτσόπουλος Ευάγγελος
ΕΥΒΟΙΚΟΣ Γ.Α.Σ.
![](https://1.bp.blogspot.com/-b2wkYUF5iEE/YJGkk_4YqNI/AAAAAAABe-Q/y9feNaVUaJYrRa1Fm3MNjzROqeqlQj7MACLcBGAsYHQ/s0/ligkros.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-I1W9FKamgD0/YJGlQj0jklI/AAAAAAABe-Y/W8APE5KAYukjwvwGuskp8vrxHRAqCcJ-QCLcBGAsYHQ/s0/mixalakis.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-DmFPJQJGouo/YJGl5EOXcjI/AAAAAAABe-g/xxRmbzGVUA0_fZ_4fyStRE7MKuKtu2tsQCLcBGAsYHQ/s0/mitafis.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου