Συνελήφθη ημεδαπός, χθες (24-08-2020) το μεσημέρι στο Καρπενήσι, από αστυνομικούς της Β΄ Ο.Π.Κ.Ε. του Τμήματος Ασφαλείας Καρπενησίου, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσαν δύο (2) καταδικαστικές Αποφάσεις και συγκεκριμένα:
• Απόφαση του Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Ευρυτανίας, με την οποία καταδικάστηκε σε ποινή φυλάκισης (6) μηνών, για το αδίκημα της λαθρεμπορίας.
• Απόφαση του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Αθηνών, με την οποία καταδικάστηκε σε συνολική ποινή φυλάκισης (35) μηνών, για τα κατά περίπτωση αδικήματα της απάτης και φοροδιαφυγής.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στην κα Εισαγγελέα Πρωτοδικών Ευρυτανίας.
*************************************************************************
![](https://1.bp.blogspot.com/-sptMCR1ZGas/XR303TuSsMI/AAAAAAABXBU/eLWMd1k0K6Ukk20J5rehxXlXeikyAqiTgCLcBGAs/s320/mixalakis2_n.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-NV6OkeFNS-U/XbGkY5-9VcI/AAAAAAABfSg/FaUAoOb0H-YgzK58tAErHHom2GehYdYmACLcBGAsYHQ/s320/Logo_petaxtis.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου