Τελικός Κυπέλλου Ηρακλής Ψαχνών - Λήλας Βασιλικού 4 - 2 - Sourta-Ferta

Post Top Ad

Τελικός Κυπέλλου Ηρακλής Ψαχνών - Λήλας Βασιλικού 4 - 2

Σε ένα κατάμεστο από κόσμο γήπεδο ο Ηρακλής Ψαχνών κέρδισε στα πέναλτι 4 -2 (1-1κ.δ) (2-2 παρατ) τον Λήλα Βασιλικού και στέφθηκε Κυπελλούχος Εύβοιας περιόδου 2016-2017.

Στο πρώτο ημίχρονο, αν και ο Λήλας βασιλικού δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες για γκολ, πέτυχε το πρώτο γκολ ο Ηρακλής Ψαχνών και ισοφάρισε ο Λήλας στην επανάληψη του αγώνα 1-1 και ο αγώνας πήγε στην παράταση.
Ο Ηρακλής παίζοντας καλύτερα στην επανάληψη πέτυχε το δεύτερο γκόλ και αν δεν έχανε πέναλτι θα μπορούσε να έχει κρίνει την έκβαση του αγώνα αλλά στο 119 ο Λήλας ισοφάρισε και έστειλε τις δύο ομάδες στα πέναλτι 2-2.

Έτσι με 4-2 στα πέναλτι ο Ηρακλής Ψαχνών στέφθηκε κυπελλούχος

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Τάκης Σπυρόπουλος): Ανδρούτσος, Ντούμας, Δούλος, Λαλανίτης (46' Παναγ. Λαμπρ. Σκριβάνος), Γκάβαλης, Γκούρλας, Παναγ. Δημ. Σκριβάνος, Τουρκοχωρίτης, Μαναρίτσας, Παπαδόπουλος, Χασαπίδης (84' Μουτουσίδης).

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Νίκος Ρόγκας): Μαντάς, Κικίδης, Ευαγγελινός, Αυλωνίτης, Κουτσαυλής, Σίμος (111' Βάθης), Νάνος (73' Χρηστίδης), Καραχάλιος, Ροντρίγκο, Μαστροκώστας, Κίσσας (66' Ποδαράς).