Αβαντίδες - Μαγνησιακός 3 - 1 - Sourta-Ferta

Post Top Ad

Αβαντίδες - Μαγνησιακός 3 - 1

Στο Ενωσιακό γήπεδο της Χαλκίδας έγινε σήμερα το απόγευμα ο αγώνας για το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ μεταξύ των: ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ - ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ  με τελικό σκόρ 3 -1 ( 1 - 1 στην κανονική διάρκεια).
Και οι δύο ομάδες από την αρχή του αγώνα έπαιξαν ενάντια σε ισχυρό άνεμο και ανάλογα με την θέση της κάθε ομάδας άλλαζε και η υπεροχή της κάθε ομάδας. Η Ομάδα του Βόλου προηγήθηκε στο σκορ, χωρίς όμως να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες, με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην συμβολή της οριζόντιας και κάθετης δοκού του τέρματος των Αβαντίδων.Στην συνέχεια του αγώνα οι Αβαντίδες κατόρθωσαν και έφεραν στα ίσια το παιχνίδι πετυχαίνοντας ένα γκολ που έστειλε τις δύο ομάδες στην παράταση. Στην παράταση η ομάδα τις Χαλκίδας κατόρθωσε να πετύχει ακόμη δύο γκολ που την έστειλα στην επόμενη φάση του κυπέλλου γυναικών.